KinoCircus - A filmes blog

gone_baby_gone2.jpg

Dennis Lehane minden bizonnyal a világ legszerencsésebb emberének tartja magát és minden oka meg is van rá. Szinte minden fontosabb könyvéből hollywoodi szuperprodukció készült. A Titokzatos folyó-t Clint Eastwood, a Viharszigetet pedig Martin Scorsese rendezte. A Titokzatos folyó az egyik legkedvesebb filmem, így amikor megtudtam, hogy a következő adaptációt a Hideg nyomon-t, az első filmes, színészként vegyes elismeréseket szerző Ben „Géza” Affleck rendezi, „kicsit” megijedtem.

A négy éves Amanda McCready-t elrabolják az otthonából. A rendőrség bár látszólag mindent megtesz az ügy megoldásának érdekében, valahogy nem jutnak egyről a kettőre. Ekkor bérel fel a kislány nagynénje két magánnyomozót, Patrick Kenzie-t (Casey Affleck) és Angie Gennarot (Michelle Monaghan), hogy találják meg a kislányt, mert minden órának hatalmas jelentősége van. A két nyomozó olyan helyekről is tud információt szerezni, ahonnan a zsaruk sosem fognak.

gone_baby_gone1.jpg

A két főszereplővel együtt elmerülünk Boston legmélyebb bugyraiban is, ahol mindennapos az erőszak, a drog, a bandaháborúk, a prostitúció és a pedofília. Ebben a kegyetlen világban kellene Kenzie-nek és Gennaronak minél előbb megtalálni a kis Amandát. Amikor már azt hihetnénk, hogy sikerült az ügyet megoldaniuk, a sztori olyan csavart rak elénk, amelyet tényleg sose gondoltunk volna. A film végi morális dilemma pedig csak felteszi az i-re a pontot.

Nagyszerű, klasszikus krimi a Hideg nyomon. Kiváló történetével és hangulatával, lassan beszippantott a bostoni alvilág. Nem vagyok egy sírós alkat, de ebben a filmben egy párszor éreztem azt a bizonyos gombócot a torkomban. Óhatatlanul is továbbgondoltam a történetet, mert egyáltalán nem nyugtatott meg a befejezés. Elmerengtem, hogy a döntő pillanatokban mit csináltam volna másként a főhős helyében. Nagy valószínűséggel sok mindent, de hogy az én döntésem jobb lett volna a történtek szempontjából? Egyáltalán nem biztos.

Ben Affleck egy tökéletes első filmet rakott le az asztalra, amelyben a mellékszerepekben is olyan nagyágyúk domborítanak, mint Morgan Freeman, vagy Ed Harris. Itt figyeltem fel először Ben öccsére, Casey-re, aki kitűnően alakítja a fiatal, morálisan patthelyzetbe kényszerült magánnyomozó karakterét. Ki kell még emeljem az Amanda anyját alakító Amy Ryant, aki zseniálisan fogja meg a drogos és felelőtlen szülő archetípusának lényegét. Ajánlom mindazoknak, akik kíváncsiak egy kissé lassú, de nagyon okosan felépített filmre, amely elgondolkodtatva szórakoztat és szórakoztatva gondolkodtat el.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://kinocircus.blog.hu/api/trackback/id/tr424638601

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.